You are here
Home > Zdrowie i uroda > Kilka sposobów na zadbane włosy

Kilka sposobów na zadbane włosy

Kilka sposobów na zadbane włosy

Dobrze wiemy, że każda kobieta chce mieć zadbane włosy. Inspiracjami są tutaj panie z reklam i bilbordów. Okazuje się, że dbani eo włosy wcale nie musi być skomplikowane. Wystarczy trzymać się podstawowych zasad zaczynając od tych podstawowych. Najpierw musisz wiedzieć, że na stan Twoich włosów wpływ mają takie kwestie jak dieta i dostarczanie do organizmu witamin i składników odżywczych. W sytuacji, w której włosy są osłabione, to wzmocnić powinno się je odpowiednią suplementacją. Później zadbać należy o ich pielęgnację.

Naturalny szampon do pielęgnacji włosów

Zanim wybierzesz szampon do swoich włosów spróbuj określić jaki jest ich typ. Pamiętaj, że włosy tłuste, suche czy łamliwe potrzebują odpowiedniego szamponu, którego zadaniem będzie oczyszczenie skóry głowy z zanieczyszczeń przy jednoczesnym jej nie podrażnieniu. Dlatego warto tutaj zwrócić uwagę na wybór naturalnego szamponu. Pamiętaj, nie zawsze perfumowane i reklamowane w telewizji szampony są lepsze.

Mając już szampon pamiętaj o tym, aby należycie go używać. Włosów nie należy myć zbyt często, ale na przykład co drugi dzień. Myjąc je przy jednym posiedzeniu dwukrotnie.

Odżywka i maska do włosów

Pamiętaj, że dbanie o włosy nie kończy się na ich umyciu. Po tym powinnaś wetrzeć we włosy odżywkę, która na skórze utrzymać powinna się przez kilkanaście minut, zależy od odżywki. Dodatkowo warto pomyśleć o masce do włosów, najlepiej z tej samej serii, z której wywodzi się odżywka. Maskę i odżywkę powinno się stosować maksymalnie dwa razy w tygodniu.

Pomyśl o oleju do włosów

Tak jak o odżywkach do włosów wie większość ludzi, tak o olejach wie zdecydowanie mniej. A są one idealnym rozwiązaniem dla kobiet zmagających się z niesfornymi czy suchymi włosami. W takim przypadku olej nakłada się na głowę wieczorem, jeden dzień przed myciem włosów. Tu dobrymi rozwiązaniami są olejki migdałowe czy rycynowe.

Zasady higieny włosów

  • myj włosy wodą ciepłą, ale nie gorącą
  • odżywki i maski usuwaj letnią wodą
  • nigdy nie szarp i nie rozczesuj włosów na siłę
  • czesz je dokładnie
  • czasem rób sobie masaż głowy
  • od czasu do czasu podcinaj włosy
  • ogranicz do minimum próby farbowania włosów

Stosując się do tych zasad szybko poprawić powinnaś wygląd swoich włosów.

 

Related posts:

Top