You are here
Home > Dzieci i ciąża > Sposoby na ciemieniuchę

Sposoby na ciemieniuchę

Sposoby na ciemieniuchę

Ciemieniucha to problem, z którym styka się zdecydowana duża część mam. Często jest ona kwestią pokazującą się u dzieciaczków zaledwie parę tygodni po przyjściu na świat. Objawia się ona wystąpieniem na główce niemowlaka żółtych łusek, które występują w efekcie złuszczenia się owłosionej skóry głowy. Na początek musimy powiedzieć, iż ciemieniucha nie jest odczuwana przez dziecko, ani trochę go nie boli czy nie swędzi, w związku z czym walkę z ciemieniuchą mamy możliwość stoczyć bez stresu. A teraz, przejdźmy do pomysłów na to w jaki sposób usunąć ciemieniuchę.

Za podstawowe źródło wiadomości służyć nam będzie w tym przypadku strona młodego taty, który na przykładzie swych własnych doświadczeń zbudował spis metod na ciemieniuchę, które poszerzyli jego fani dodając sporą ilość kolejnych metod na ciemieniuchę https://mlodytata.pl/parenting/porady/8-sposobow-na-ciemieniuche/. Rozpocznijmy po kolei.

Natłuszczenie skóry głowy

Popularną metodą usuwania ciemieniuchy u dzieci jest natłuszczanie skóry głowy, a następnie zeskrobywanie zbędnego naskórka z pomocą szczotki. Użyć da się przy tym szczoteczkę do czesania włosów o miękkich włoskach, jak również szczotkę do zębów. Do natłuszczania skóry wykorzystać można chociażby oliwę, olej kokosowy czy profesjonalny specyfik taki jak ciemieniuszka z apteki.

Następnym sposobem jak natłuszczenie głowy wazeliną kosmetyczną. Wystarczy na dwie godziny zostawić ją na główce, a później należy wyczesać ją grzebieniem, sposób jest zatem podobny do tych wymienionych przed chwilą.

Stare sposoby na ciemieniuchę

Twoja babcia zapewne może podać Ci sprawdzony stary sposób na leczenie ciemieniuchy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że metodą tą będzie mycie główki niemowlaka otrębami lub też posypywanie jej mąką ziemniaczaną.

A może Ty znasz inne spoosby na ciemieniuchę?

Related posts:

Top