You are here
Home > Dzieci i ciąża > Suplementy diety poprawiające męską płodność

Suplementy diety poprawiające męską płodność

Suplementy diety poprawiające męską płodność


Każdy z nas wie, że często niezbędne dla nas potrzebne jest przyjmowanie odpowiednich suplementów diety. Wiedzą to zwłaszcza Ci z Was, którzy mają problemy ze zdrowiem. Szczególnym przypadkiem są mężczyźni mający problem z zajściem w ciążę. Pisaliśmy już o suplementach diety dla kobiet starających się o ciążę. Wypada więc również wspomnieć o tym jakie witaminy poprawiają męską płodność. I po to własnie powstał ten artykuł, dzięki któremu mamy nadzieję, że przybędzie mężczyzn będących w stanie zwiększyć swoje szanse na dziecko.

Według danych statystycznych w przypadku ponad połowy par zmagających się z problemem z zajściem w ciążę problem leży po stronie mężczyzny. A fakty są takie, że statystyki te cały czas się zmieniają, niestety na niekorzyść mężczyzn, którzy słabo dbają o swoją dietę, prowadzą statyczny tryb życia, palą papierosy, nadużywają alkoholu, a dodatkowo noszą spodnie obciskające ich męskość. Wszystko to razem składa się na czynniki zabijające męską płodność.

Na całe szczęście na świecie żyje wielu mądrych ludzi, którzy potrafią określić suplementy diety zawierające składniki mineralne i witaminy poprawiające płodność. Dziś masz się okazję z nimi zapoznać. I przygotuj się na ich sporą listę.

Cynk

Każdy facet ma testosteron. A cynk bierze udział w jego syntezie. Jest niezwykle ważny w procesie produkcji spermy, a także wpływa na podtrzymanie żywotności plemników. Dodatkowo dobrze działa na prawidłowe funkcjonowanie prostaty i narządów rozrodczych. Nie da się więc ukryć, że pełni ważną rolę w procesie zapłodnienia. Na domiar tego wszystkiego cynk jest też niezbędny przy transporcie plemników w drogach rodnych.

Witamina C

Znowu pojawia się nam tutaj Witamina C, która polecana była też kobietom. A to dlatego, że to świetny przeciwutleniacz oddziałujący na nasienie. Witamina C chroni DNA plemników minimalizując szansę, na ich uszkodzenie przez wolne rodniki. Bez witaminy C może dojść do zmniejszenia ilości plemników oraz ich ruchliwości.

Witamina E

Wpływa korzystnie nie tylko na płodność, ale też na potencję seksualną mężczyzny. Jest niezbędna w czasie produkcji spermy, a dodatkowo ma ogromny wpływ nie tylko na ruchliwość, ale też żywotność plemników. Bez witaminy E plemniki mogą być zwyrodniałe, co przekłada się na problemy z płodnością.

Selen

Wiesz, że połowa selenu znajdującego się w męskim organizmie znajduje się w jądrach i gruczołach płciowych i w spermie? To o czymś świadczy – selen jest ważny, a nawet niezbędny. Wpływa na budowę plemników oraz ich prawidłową ruchliwość. Dodatkowo warto zauważyć, że pozytywnie wpływa on na zapobieganie chorobom nowotworowym u mężczyzn.

L-karnityna

Podobnie jak wcześniej: wpływa na ruchliwość plemników, ich ilość i morfologię. Dodatkowo chroni nasienie.

Koenzym Q10

Odpowiedzialny jest za poprawę parametrów nasienia czyniąc je zdrowszym i mocniejszym.

Glutation

Ciężka nazwa, prawda? A ważna. Bo glutation odpowiedzialny jest za ochronę plemników przed wolnymi rodnikami i przed uszkodzeniami oksydacyjnymi.

Witamina D3

Ona odpowiedzialna z kolei jest za produkcję u mężczyzn hormonów płciowych. A to przecież kluczowe.

L-arginina

To aminokwas, który też ma wpływ na żywotność i zdrowie nasienia. Dostarczając go do organizmu sprawisz, że zwiększy się ilość i ruchliwość plemników.

Kwas foliowy

Tak, tak. Kwas foliowy świetnie sprawdza się nie tylko u kobiet starających się o dziecko, ale też właśnie u mężczyzn. Odgrywa on bowiem bardzo ważną rolę dla rozwoju i podziału komórek, a także pozytywnie wpływa na zdrowie plemników. A przecież chcesz o nie zadbać, prawda?

Teraz kiedy wiesz już jak poprawić płodność u mężczyzny, zastanów się co skuteczne może być w Twoim przypadku. A następnie zacznij suplementację pamiętając o tym, że realne efekty pojawić mogą się dopiero po 3-4 miesiącach od jej rozpoczęcia.

Powodzenia!

Related posts:

Top