You are here
Home > Dzieci i ciąża > Tetrowych wspomnień czar

Tetrowych wspomnień czar

Tetrowych wspomnień czar

Pokolenie wychowane jeszcze w ubiegłym stuleciu może niewątpliwie uznać się za pokolenie pieluszek tetrowych. Jeżeli nie pamiętamy tych czasów, to z pewnością wiele razy słuchaliśmy opowieści naszych rodziców czy dziadków o problemach z dostępem do pieluch, koniecznością i dokładnego prania i gotowania, a później suszenia… Można do tego wspomnieć jeszcze o wcześniejszym wielogodzinnym staniu w kolejce, aby te pieluszki w ogóle kupić.

Ile więcej niż obecnie czasu i energii kosztowało wychowanie dziecka jeszcze dwadzieścia lat temu? Nie było przecież nie tylko wszechobecnych teraz pieluszek jednorazowych, ale także zupek, kaszek i deserków w słoikach, mleka bez gotowania i bardzo wielu innych udogodnień. Każda mama musiała znaleźć czas nie tylko na spacery i zabawy z dzieckiem, ale także na przygotowywanie pracochłonnych obiadków i pranie dziesiątek pieluch. Pamiętajmy, że dawniej rodziny posiadały więcej dzieci, co tym bardziej każe zastanowić się, w jaki sposób panie domu radziły sobie z wszystkimi obowiązkami. Dzisiejszym mamom, mimo coraz większej liczby udogodnień, ciągle jakby brakowało czasu.

Świat się zmienia i idzie do przodu, ale część problemów młodych rodziców pozostaje jednak niezmienna. Tak samo jak wcześniej tak i obecnie muszą oni zmagać się z wieloma chorobami trapiącymi małe dzieci. Oczywiście obecnie środki farmaceutyczne idą z pomocą w wielu przypadłościach. Nasze babcie często i tutaj musiały radzić sobie same. Weźmy pod uwagę chociażby pieluszkowe zapalenie skóry. Wiele lat temu problem oczywiście istniał tak samo jak dziś. Jednak obecnie, wobec popularności pieluszek jednorazowych, występuje on częściej. Pieluszki tetrowe były bardziej przyjazne dla skóry małego dziecka. Oczywiście producenci pieluszek jednorazowych starają się produkować je z materiałów jak najbardziej przyjaznych delikatnej skórze niemowlaka. Pojawiają się nowe rozwiązania i technologie. Dzieci mogą już niemal nie czuć, że mają na sobie pieluchę. Nie przeszkadza im ona w spaniu i w zabawie. Czasami jednak z różnych powodów pojawia się wspomniany wyżej problem i zatroskani rodzice zastanawiają się jak leczyć pieluszkowe zapalenie skóry. Kiedy przypadłość zostanie wcześnie rozpoznana jest duża szansa na jej szybkie wyleczenie. Zdarza się jednak, że mimo starań i troski, stan skóry dziecka nie poprawia się i wtedy konieczna okazuje się wizyta u lekarza pediatry. Specjalista zdecyduje co na odparzenia pieluszkowe, z którymi nie mogliśmy poradzić sobie sami, będzie najbardziej odpowiednie dla naszej pociechy.

Omawiając temat pieluszek przy odparzeniach warto jeszcze zwrócić uwagę na jedną kwestię, a mianowicie trudności w odzwyczajeniu malucha od ich noszenia. Współczesne pieluchy zapewniają dzieciom uczucie suchości, a co za tym idzie, pełnego komfortu. Jak wiadomo – do wygód szybko się można przyzwyczaić. Wobec tego wielu rodziców ma problem z przekonaniem pociechy do korzystania z nocnika. Niewątpliwe jednak dzięki chęciom i cierpliwości jest to możliwe do dokonania. Służą do tego chociażby tak nowoczesne gadżety jak kolorowe i grające nocniki oraz odpowiednie edukacyjne książeczki.

Related posts:

Top